Rodzaje rzęs

Rzesy Mink

Rzęsy z tworzywa sztucznego, dość elastyczne, czarne ale matowe. Swoim wyglądem bardziej przypominają naturalną sierść Norki, stąd często mówi się na nie Norki. Nie mają jednak nic wsólnego z naturalnym futerkiem. Ich grubości i podkręcenie są w wielu wariantach. Można je stosować do wszystkich metod w zależności od wybranej grubości i ciężaru. Idealne przy metodach mocno objętościowych.

Rzęsy Silk

Rzęsy również z tworzywa sztucznego, chociaż w tłumaczeniu znaczy Jedwabne, są zrobione z tych samych materiałów co Mink. Różnią się natomiast delikatnie kolorem, ich intensywniejsza czerń wpada delikatnie w chłodny granat, do tego są z połyskiem. Całość daje efekt mocniejszych i bardziej efektownych aplikacji. Polecane dla Pań, które lubią dość widoczne efekty przedłużania rzęs.

Przedłużanie rzęs metoda 1:1

Jest to podstawowa metoda przy aplikacji sztucznych rzęs. Polega na przyklejeniu , pojedynczej sztucznej rzęsy, do każdej pojedynczej rzęsy naturalnej. Największą trudnością w tym wypadku, jest bardzo dokładne separowanie rzęs pomiędzy sobą, aby nie skleiły się i nie tworzyły zbitej bryły, tzw. sklejek. Metoda tą możemy uzyskać bardzo naturalne efekty , ale również nieco mocniejsze. W zależności od zastosowanych materiałów. Musimy pamiętać, że tą metodą mamy ograniczone możliwości co do zagęszczenia naszych naturalnych rzęs. Aplikacja metodą 1:1 jest najmniej czasochłonna w porównaniu do pozostałych.

Przedłużanie rzęs metodami 2D-3D

Ta metodą, możemy już zagęścić rzęsy naturalne i spowodować ich zwiększoną objętość. Polega ona na przyklejeniu dwóch lub trzech rzęs do każdej pojedynczej naturalnej. Ich ciężar, oraz podkręcenie jest dobierane indywidualnie do każdej klientki, w zależności od stanu i możliwości rzęs naturalnych. Aplikacja ta pozwala na uzyskanie od bardzo naturalnych lecz gęstych rzęs , po dość mocne podkreślenie i zagęszczenie. Trzeba pamiętać o tym, że czas takiej aplikacji jest nieco wydłużony w porównaniu do aplikacji 1:1.

Metoda volume zwana również objętościową

Dzięki niej można stworzyć, bardzo gęste i mocne aplikacje. Efekty utrzymują się najdłużej, ale trzeba liczyć się z tym, że czas poświecony na ich wykonanie również znacznie się wydłuża. Polega na przyklejaniu od 3 do nawet 10 rzęs do jednej naturalnej. Używane są do tego bardzo cieniutkie, delikatne i lekkie rzęsy.