Często zadawane pytania

J ak wyglada taki zabieg i czy jest bezpieczny? Czy przedłużanie i zagęszczanie rzęs niszczy naturalne rzęsy.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs nie wpływa na cebulki włosa, co nie powoduje żadnych ubytków ani zniszczeń. Sztuczna rzęsa przyklejana jest w niewielkiej odległości od powieki, co chroni ja przed zbytecznym obciążaniem, bądź naruszaniem nie tylko cebulki włosa, ale również samej powieki. Kleje i preparaty są ze specjalnymi certyfikatami, który przystosowane są do tego typu zabiegów. Przed rozpoczęciem zabiegu trzeba przygotować rzęsy czyli w pierwszej kolejności wykonać demakijaż oka, oraz wyczyścić resztki makijażu. Po dokładnym zmyciu makijażu, naklejamy podkładki pod oko, które maja za zadanie chronić wnętrze oka przed dostaniem się kleju do środka, oraz rozdzielić rzęsy dolne od górnych. Następnie odtłuścić i przygotować rzęsy primerem. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, można przystąpić do przyklejania każdej pojedynczej rzęsy sztucznej, do każdej rzęsy prawdziwej. Po skończonym zabiegu i wyschnięciu kleju na rzęsach, usuwamy podkładkę spod oka .

I le rzęs można przykleić zagęszczając i przedłużając swoje naturalne rzęsy?

Jest to w dużej mierze uzależnione od tego, ile posiada dana klientka swoich naturalnych rzęs. Pamiętajmy o tym, że sztuczne rzęsy przyklejamy do każdej naturalnej. Przy metodzie 1;1 jest ich zatem ograniczona ilość. I tutaj, przy malej ilości rzęs proponujemy inne metody zagęszczania . Mogą to być metoda 2d-3d , metoda 4d-5d, Hollywood effect / russian volume, metoda a’la Kim Kardashian.Przy tych ostatnicj może to być nawet 10 rzęsek do 1 naturalnej.

J jest czas trwania zabiegu?

Zabieg trwa około 2 godzin( metoda 1;1), przy czym może się różnić w granicach 15-20 min. Przy bardziej objętościowych metodach może się to wydłużyć nawet do 4 godzin. Wszystko zależy, od kilku czynników bardzo ważnych dla szybkiej i sprawnej pracy, każdej stylistki. A mianowicie jak gęste są rzęsy naturalne? Jakiego efektu oczekujemy, a co najważniejsze w jakim stopniu jesteśmy w stanie się wyciszyć, co sprawia ze aplikacja rzęs staje się łatwiejsza. Brak drgania gałek ocznych i ruchów powiekami bardzo ułatwia i przyspiesza pracę.